Bu Yöntem ile Yorgunluk Tarih Oluyor

Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza insanlık tarihi kadar eski bu problem olan yorgunluk ile ilgili ipuçları ve kurtulma yollarını aktaracağız. Yeni bin yılın kronik hastalığı haline geldi yorgunluk. Üstelik herkes yorgun, bitkin, uykusuz. Ne yaparsak yapalım, ne kadar uyursak uyuyalım dinlenemiyor ve kendimize gelemiyoruz. Düşünsenize hiçbir iş yapmadan aylaklık yapanımızın bile şikayet ettiği bir hal bu. Durum böyle olunca bizde biraz kalemi elimize alıp bu konuda kafa patlatalım istedik. Bu kafa patlatma sonucunda da birkaç sebep bulduk.

KALİTESİZ BESLENME = yorgunluk

Öyle hiç de şaşılacak bir başlık değil bizce. Zira hepinizin biz besleniyoruz zaten dediğini duyar gibi olduk. Burada bahsedilen beslenme karnımızın doyması değil asla.

Son dönemlerin en çok duyulan haber başlığı haline gelen GDO, Organik Gıda, Organik Tarım, Bio-yararlılık gibi terimler aslında pekte uzak olmayan bir tarihten beri kullanılmaya başlandı. Özellikle ülkemizde çeşitli tarımsal problemler sonucu ortaya çıkan çiftçinin üretimi bırakması, yerli tohumdan vazgeçilmesi, coğrafi ırk ve türlerin çeşitli yollarla ortadan kaldırılması sadece “milletin efendisi” köylünün maişetine değil bizlerin de sağlığına mal oldu.
Bioyararlılığı sıfıra yakın, hatta kanserojen ihtiva eden çeşitli tohumların yanında, yabancı ülke kaynaklı hayvansal ırkların tüketime girmesi ile hem tarım hem de hayvancılık ürünleri bakımından sağlıksızlaştık!VİTAMİN ALAMIYORUZ

Yukarıda bahsettiğimiz nedenlerle ne hayvansal nede zirai yöntemlerle üretilen ürünlerimizden yeterli miktarda alamadığımız vitaminleri; son dönemlerde televizyon reklamları ile yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanan multivitaminler, mineral takviyeler ve kuvvet artırıcılar ile alabiliyoruz.

Eğri oturup doğru konuşmak gerek. Son zamanlarda üretilen hazır sütlerin çoğunun orijinal süt olmadığı, süt tozu ile üretildiği gibi bir gerçekliğin olduğu, yoğurda jelatin katılarak kıvam aldırıldığı, HIBRID ve GDO’lu tohumlarla kanserojenleri kendi elimizle tükettiğimiz bir ortamda yaşıyoruz. Bir an önce topyekün sağlıklı, organik ve yerli ırklarımıza dönmemiz gerekiyor.

 NE YAPMALI?
“Aman yeter içimizi kararttın” dediğinizi duyuyorum ve müjedmi veriyorum. Artık o günler yavaş yavaş geride kalıyor. Ülkemizde kendi yerel hayvan ve bitkilerimizden üretilen ırklarımız tamamen yok olmadı. “Organik tarım” ve “organik hayvancılık” moda tabirler olmak yerine yaygın bir şekilde hayata geçirilir hale geldi. Bunun yanında Çeşitli Mineral ve vitaminler ve vücudun yapı taşı niteliğindeki Arginin gibi aminoasitler sayesinde vücudumuzun ihtiyacını karşılamak ta çok mümkün. Dr. Hakan ÖZKUL’un tavsiyeleri de bu alanda çok büyük bir açığımızı kapatarak hayat kalitemizi artırmak, hastalıklardan korunma ve önlemsel tıp alanında ciddi katkı sağlıyor. Uykusuzluk, yorgunluk, stres, halsizlik gibi kronikleşmiş sorunlarınız artık tarih oluyor. 

Siz Sorun Dr. Hakan ÖZKUL Yanıtlasın

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir